Přidáno 18.1.2021

Jak vybrat dětské oblečení na zimu

 

V zimě bývá počasí proměnlivé. Jednou svítí sluníčko, že se div člověk nepotí, podruhé zase fouká studený vítr a mráz zalézá pod bundu. Mrznou tváře a sníh oslňuje do očí. Děti jsou mnohem citlivější na změny teplot. Je tedy na nás rodičích, abychom jim zajistili teplou a pohodlnou výbavu. Děti totiž v oblečení skotačí, hopsají, skáčou, leží, válí sudy, lozí na hřišti, sáňkují a brodí se sněhem. Často jim uklouzne noha na ledu a je tedy lepší, aby pád oblečení trochu zbrzdilo. Musíme však pamatovat i na to, že zima není jen synonymem velkých závějí sněhu a padajících vloček. Zimní čas je i plný suchých mrazivých dnů. V šatníku by tak nemělo chybět funkční zimní oblečení pro kluky i pro holky.

 

                                                                                                                                                                                          zdroj: freepik.com

 

Zimní oblečení pro děti vybírejte na základě jejich věku

 

Těm nejmenším je v celku jedno, v čem vyrazí do světa. Ale u těch předškolních a starších dětí je už třeba si dát záležet na vzhledu. 

 

Dívky ocení růžové bundy, teplé kalhoty s květinovým vzorem a pěkně přiléhavé mikiny. Doplňky jako čepice a rukavice také volte tak, aby ladily se zbytkem. Holčičky se chtějí líbit za každou cenu. Takže vše musí ladit a musí lahodit oku.

 

Vildo tip:

Chlapci jsou spíše na přírodnější barvy. Modrá, zelená a hnědá jsou trefou do černého. Obvykle ani červená neurazí. Pokud na tom bude vyobrazeno nějaké auto nebo superhrdina, bude jim to srdečně jedno. Klukům moc nezáleží, aby outfit ladil, ale vy jako rodiče můžete ve stejné barvě nakoupit i šály, nákrčníky a třeba i zimní boty.

 

Vildo tip:

Vrstvěte zimní oblečení, funguje to

 

Jak tedy dítě obléct v zimním počasí? V prvé řadě je nutné zhodnotit, jak dlouho budete venku a co tam bude dítě asi dělat. Pokud jdete na kratší procházku po městě, do obchodu nebo pouze přejíždíte autobusem k babičce, dejte méně vrstev. Za krátký čas nemá tělo šanci promrznout. V takových případech postačí funčkní termoprádlo, punčochy, zimní kalhoty, mikina a teplá bunda. 

Pokud se však chystáte na kopec za domem a víte, že se dítě bude válet ve sněhu, jezdit po zadku z kopce, stavět sněhuláka a prostě užívat si dne, je nutné zvolit už větší ochranu před chladem a mokrem.

 

Kvalitní zimní oblečení musí splňovat podmínky jako:

 

·       Nepromokavost

·       Oděruvzdornost

·       Prodyšnost

·       Tepelný komfort

 

Myslete na to, že dítě třeba klečí na kolenou a koulí kuličku na tělo sněhuláka. Tím tlačí a namáhá látku. Všichni výrobci by tak měli k produktu napsat, jaké má vlastnosti.

 

Kombinovat bundu a kalhoty nebo zvolit kombinézu? Různé varianty zimního oblečení

 

Kombinézy jsou typické zimní oblečení, které je spíše vnímáno jako oblečení miminek a batolat. Avšak dají se zakoupit i pro starší kluky a holky. Kombinéza je vhodná třeba na lyžování a pobyt na horách. Dokonale tělo obalí a uzamkne před studeným sněhem. Umožňuje volný pohyb končetin a těla. Nic se nevyhrnuje, nevylézá. A i takové věci, jako dojít si na záchod v lyžařském středisku, budou rychlejší. Stačí rozepnout. V případě zimních oteplovaček musíte zápasit s kšandami. 

 

Mezi zimní oblečení patří i čepice, rukavice a šály

 

Co se týká pokrývky hlavy, ochrany krku a rukavic platí pravidlo, že děti by si je měly vždy oblékat. Hlavou totiž utíká mnoho tepla. Správná čepice jej udrží. Opět můžete volit s podšitím či bez, pro menší navíc se zavazováním pod krkem. Pak ji nebudete muset při každém pádu pracně spravovat. Rukavice je vhodné nosit ve dvou párech. Jedny můžete schovat do kapes bundy nebo kalhot a ty druhé použít. Do hlubokého sněhu volte nepromokavý materiál. Postačí i tzv. palčáky. Na procházku a kratší pobyt venku pak klidně navlečte na dětské ručky prstové rukavice z prodyšnějších materiálů.

Důležitou součástí zimní výbavy jsou i zimní boty. S kožíškem uvnitř, nepromokavé a hlavně takové, které nekloužou. 

 

Jednotlivé vrstvy:

 

·       Termoprádlo, funkční spodní oblečení

·       Mikina, svetr

·       Bunda a kalhoty, kombinéza

·       Doplňky – čepice, šála, nákrčník, rukavice

Sdílej článek