Přidáno 10.9.2022

Styloví muži nosí košile

 

Košile je součástí našich šatníků již po staletí. Jejich historie sahá až do středověku, kdy byla nošená jako prádlo spodní nebo noční. Hojně využívaným materiálem k jejich výrobě byl len. Od dnešních košil s ovšem dost lišila: měla jednoduchý rovný střih, byla poměrně široká, žádný límeček či kapsičky. 

Díky vývoji se i pánské košile začali šít z jemnějších tkanin, například z hedvábí či batistu, a zdokonalil se i jejich střih. Postupně se objevovaly také různé ozdobné prvky, například krajky.

 

                                                                                                                                                                                                                                           zdroj: freepik.com

 

Jak si vybrat správnou košili

 

Při výběru košile je důležité si uvědomit, k jaké příležitosti si košili oblékáme. Určitě není správnou volbou obléknout si například “flanelku” nebo košili se vzorem pod sako na svatbu či jinou slavnostnější příležitost. V takové situaci se nosí košile obleková, jednobarevná, která je vyrobena z jemnějších tkanin, než košile volnočasová.

Zmiňovaná flanelová košile je typickou košilí pracovní, protože má skvělou sací schopnost, takže se v ní klidně můžete zapotit. Typickými znaky flanelové košile je kostkovaný vzor a rozmanitá barevnost. Měkký a teplý materiál je příjemný hlavně v chladných dnech. 

Vzorované košile se skvěle hodí jak pro volnočasové aktivity, tak do práce. Jakoukoliv košili se vzorem stačí doplnit o jednobarevné kalhoty nebo kraťasy. Budete vypadat mladistvě a uvolněně. 

 

Vildo tip:

Pánské košile pro dokonalý vzhled při každé příležitosti

 

Rozmanitost pánských košil zaručuje nejen barevnost a vzor, ale také materiál a střih. Například trendy košilový střih slim fit skvěle zvýrazní štíhlou postavu. Spodní část košile bývá často střižena do kulatějšího tvaru, není tedy rozhodně podmínkou, aby byla zastrčená do kalhot. Naopak, současný módní diktát velí “ven z kalhot”.

Každý muž by ve svém šatníku měl mít košile, a to minimálně dvě. Jednu košili pro společenskou příležitost, kterou si může obléct například do divadla nebo na svatbu svého kolegy. Druhá košile, s krátkým rukávem a klidně i výrazným vzorem, se mu hodí v létě na zahradní i plážovou party. Styloví muži ale mají košil plný šatník.

 

 

Sdílej článek